Festiwal Bajkowe Wzgórze

Weekend w bajkowych klimatach na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
W dniach 19-21 odbył się I Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze”.

Trzy festiwalowe dni, pięć spektakli, mnóstwo dobrej zabawy zarówno dla tych najmłodszych widzów jak i dla tych nieco starszych. I Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze” przechodząc do archiwum pamięci zapadł w niej z pewnością głęboko u wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w historycznej, pierwszej jego edycji.

Organizatorami tego znakomitego pomysłu przekutego w równie znakomity – jak pokazało życie – projekt są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauk ZAMEK i Teatr S.A.N. z Przemyśla.

Na scenicznych deskach Zamku Kazimierzowskiego, w ramach I Przemyskiego Festiwalu Teatralnego „Bajkowe Wzgórze” wystąpili: Teatr NEMNO z Rzeszowa w dwóch przedstawieniach „Tymoteusz Rymcimci” i „Czerwony Kapturek”, Teatr Ziemi Chełmskiej z Chełma w spektaklu „A niech to gęś kopnie!”, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” w widowisku tanecznym „Malarz” oraz współorganizator Festiwalu Teatr S.A.N. z Przemyśla w przedstawieniu „Jaś, Małgosia i…”.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński i A. Bednarczyk

https://www.portalprzemyski.pl/weekend-w-bajkowych-klimatach-na-scenie-zamku-kazimierzowskiego-w-przemyslu-galeria-zdjec/

fotogaleria z przygotowań występów i spotkań:

Henryk Hryniewicki

Henryk Hryniewicki

Teatr Ziemi Chełmskiej

Teatr Ziemi Chełmskiej


I Przemyski Festiwal Teatralny, edycja “BAJKOWE WZGÓRZE” to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich miłośników Melpomeny. W szczególności do najmłodszych oraz ich opiekunów i rodziców. Festiwal zainicjowali Pani Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska i Rafał Paśko, założyciel Teatru S.A.N. w Przemyślu. “BAJKOWE WZGÓRZE” to przykład wzorowej współpracy instytucji kultury oraz grupy pasjonatów teatru. Podczas trzech festiwalowych dni zaprezentowanych zostanie 5 spektakli. Będą to głównie opowieści z krainy bajek. Na zamkowej scenie zagości Teatr Ziemi Chełmskiej z Chełma, Teatr NEMNO z Rzeszowa, oraz przemyscy wykonawcy Grupa Tańca Dworskiego VILLANICO działająca przy Zespole Pieśni i Tańca „Przemyśl” i Teatr S.A.N.
Będzie też miejsce na dodatkowe atrakcje (teatr młodzieżowy oraz japoński teatr kamishibai). Informacje o nich będą pojawiać się na stronie Teatru S.A.N. oraz profilu facebook.
Bardzo cieszymy się na zbliżające się święto teatru dla najmłodszych w naszym mieście. Jest to spełnienie naszych marzeń i szansa na edukację teatralną dla nas samych.

Teatr S.A.N.