„Lalka” relacja tvpodkarpacka

lalka (1 of 1)

W piątkowy wieczór odbyła się premiera spektaklu „Lalka” w wykonaniu Teatru S.A.N. W wypełnionej po brzegi sali przez blisko godzinę oglądaliśmy uwspółcześnione dzieło Bolesława Prusa. Sztuka została specjalnie przygotowana W piątkowy wieczór 30 października o godzinie 18.00 w sali teatralnej Zamku Kazimierzowskiego w odpowiedzi na zaproszenie teatru do projektu „Eden sztuki – od juniora do seniora”, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”. „Był to dla nas zaszczyt, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie. Działamy niecałe dwa lata, ale już jesteśmy rozpoznawalni w Przemyślu i zapraszani do różnych przedsięwzięć, mimo iż nie mamy stałej siedziby” – mówi Aneta Mistelska, odtwórczyni roli Izabeli.

Scenariusz sztuki osadzony jest w korporacyjnej rzeczywistości i dość wiernie oddaje główny wątek fabularny skoncentrowany na Łęckiej i Wokulskim. Na scenie oglądnęliśmy mocno skontrastowane postacie oraz ciekawą, ascetyczną scenografię  wzbogaconą o multimedia.

„Naszym zamierzeniem było zaangażowanie do projektu młodych ludzi oraz pokazania od innej strony „Lalki” Prusa. Na teatralnych deskach zobaczyliśmy tegorocznych maturzystów z II LO: Karola Wróbla i Dawida Tasa oraz śpiewającą Katarzynę Mielnikiewicz. Scena tańca należała do Jori Geruli z I LO. A o multimediach myśleliśmy już dawno, mocno współczesna koncepcja naszego scenariusza (autorami są Monika Maciewicz i Rafał Paśko przyp. red.) dobrze wpasowała się w nasz plan ich wykorzystania” – relacjonuje Rafał Paśko.

Spektakl prowadzony był komediową drogą, przerywaną wątkiem dramatycznym, natomiast finał… no właśnie o tym trzeba się przekonać samemu i odwiedzić Teatr S.A.N.

relacja z http://tvpodkarpacka.pl/premiera-lalki-w-wykonaniu-teatru-s-a-n/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s